Walory turystyczne Zakopane - turystyka i rekreacja, szlaki turystyczne. Zakopane turystyka górska, rowerowa, krajoznawcza, aktywna, piesza, informacje turystyczne.

 
Zakopane:
   17 lutego: noc -10°C | dzień -6°C | ciśnienie: 911 hPa
      warunki biometeorologiczne obojętne
      wiatr: 8 km/h północno-wschodni
   18 lutego: noc -11°C | dzień -6°C | ciśnienie: 916 hPa
      warunki biometeorologiczne obojętne
      wiatr: 2 km/h północno-zachodni
Apteka dyżurna: Zakopane ul. Krupówki 11, tel. 206 38 61
Salon komputerowy i serwis: ul. Nowotarska 46, tel. 2001 913

Regiony turystyczne w Polsce Zakopane i Tatry witamy!!

Zakopane posiada mnóstwo atrakcji turystycznych, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy tatrzańskich wędrówek w Zakopanem znajdą informacje o schroniskach w Tatrach, szlaki turystyczne. Walory turystyczne Zakopanego to: początek wielu szlaków turystycznych, wspaniała lokalizacja, Zakopane to centrum tatrzańskiej turystyki, tutaj można przeżyć wspaniałą przygodę. Miasto jest polską stolicą Tatr, to najlepsze miejsce na wakacje i wypoczynek! Serdecznie zapraszamy na wakacje do Zakopanego tu spędzisz miłe i niezapomniane chwile. Zakopane jest tylko jedno na całym świecie, noclegi to doskonale rozwinięta baza noclegowa - noclegi: hotele, pensjonaty, apartamenty, domy wczasowe, ośrodki wczasowe, pokoje gościnne, kwatery prywatne. W tym magicznym miasteczku dzieją się rzeczy niezwykłe. Jedźmy więc do Zakopanego pod samiutki Giewont! Zakopane turystyka i rekreacja, walory turustyczne, szlaki turystyczne, turystyka górska, rowerowa, krajoznawcza, aktywna, piesza - zapraszamy do miasta Zakopane!

Demon Zakopanego

Zakopane lat międzywojennych to najsłynniejszy ośrodek leczniczy i wypoczynkowy kraju, zimowa i letnia stolica Polski. Zakopane i Tatry fascynowały. Przyjazdy do Zakopanego byty artystycznym obowiązkiem. Tu, pod Giewontem, spotykała się artystyczna cyganeria. Dla wielu z nich byfo to miejsce stałego pobytu. Miejsce, w którym tworzyli. Jedną z najważniejszych postaci tamtych lat, związaną nierozerwalnie z Zakopanem był Stanisław Ignacy Witkiewicz


Zakopane Krupówki, spacerkiem po najsłynniejszej ulicy w Polsce

Po Krupówkach spacerują ludzie z całego świata. Ulica ciągnie się na długości około 1100 m. Historycznie Krupówki są częścią Polany Krupowej. W połowie XIX wieku były wąska ścieżką łączącą zakopiańskie Nawsie przy ulicy Kościeliskiej z Kuźnicami. Ulicą stały się po 1870 roku, kiedy wzniesiono pierwsze domy. Ich nazwa pojawiła się z początkiem lat 80. ubiegłego wieku.

zobacz:
Repertuar Teatr Witkacego Imprezy w Zakopanem

 
         na górę strony